ניטור מערכות ERP

חלק מרכזי בכל עסק הוא לוודא שהתהליכים בו פועלים חלק ככל האפשר – ומערכת אחת המבטיחה סיוע במיכון התהליכים הללו היא המערכת לתכנון משאבי ארגון, או בשמה המוכר – ERP. אבל מה קורה כאשר היישומים בעצמם לא עובדים כשורה או, במקרה הכי גרוע – נופלים? 

ניטור היא דרך מעולה למנוע מקרים כאלה ולחזות אותם מראש לפני שנהיה מאוחר מדי. לפני שנצלול לפרטים הקטנים בניטור ERP, חשוב להבין את המרכיבים השונים המאפיינים את רוב מערכות ה-ERP (כמובן שמערכות ERP ניתנות לאפיון רחב לפי צרכי העסק שלך, אבל הן חולקות את אותו בסיס משותף).

1. בסיס הנתונים

ככל הנראה החלק המשמעותי ביותר במערכת ה-ERP שלך, מדובר במוח של כל האופרציה. PRTG מציעה כמה חיישנים מובנים עבור רוב בסיסי הנתונים הנפוצים בשוק. כמובן, מערכות ERP רבות פועלות עם בסיס נתונים משלהן. במידה וגם מערכת ה-ERP שלך פועלת כך, אין סיבה לדאגה: תוכל תמיד לנסות ולהשתמש בחיישן ה-ADO SQL או לכתוב סקריפט משלך!

אם אף אחד מהפתרונות הללו לא עונים על הצרכים שלך, השתמש בחיישן ה-EXE\סקריפט המתקדם.

2. חומרה פיזית\וירטואלית

בין אם אתה מריץ את מערכת ה-ERP שלך במיקום פיזי או בענן, אם תחווה נפילת כוח אתה צריך לזהות את המיקום המדויק של הבעיה או, במקרה הטוב, להימנע ממנה לחלוטין. זה אומר שאתה צריך להבטיח שלשרת עליו מאוחסן בסיס הנתונים שלך יש מספיק משאבים זמינים (כמו עם חיישן הזיכרון SNMP). כמה מכשירים\יישומים אותם תרצה לנטר:

  • כל שרת המעורב בתהליך. זה כולל שרתי קבצים, רשתות ושרתים וירטואליים או פיזיים. 
  • מכשירי רשת כמו נתבים, מתגים וחומות-אש.

3. תהליכים עסקיים

כפי שציינו בתחילת הפוסט, תהליכים עסקיים הם חלק בלתי נפרד ממערכות ERP. למזלכם, PRTG מציעה חיישני תהליכים עסקיים, אשר יתריעו לכם מיידית במידה ותהליך לא עובד כנדרש או אם הוא דורש בדיקה. מיקמנו חיישן כזה כאן ב-Paessler כדי להעניק לכם סקירה על מערכת ה-ERP שלנו.

תוכלו להוסיף קבוצות שלמות, מכשירים או חישנים בודדים לחיישן התהליכים העסקיים.

אנו כוללים את האובייקטים הבאים ב-PRTG:

  • Webserver
  • Firewall
  • Load Balancer (מאזן עומסים)
  • Switch (מתג)
  • Database (בסיס נתונים)
  • SharePoint

במידה ואתם מעוניינים להבין כיצד חיישני התהליכים העסקיים שלנו מחשבים את מצבי הסטטוס של כל התהליך, אתם מוזמנים לקרוא את המאמר הבא.

4. חיישנים יעודיים

חלק משותפינו פיתחו חיישנים ייעודיים למערכת ה-SAP, אחת ממערכות ה-ERP הגדולות בשוק. תוכלו למצוא את הקישור לחיישנים הללו כאן. הם מציעים תקופת מבחן של 30 יום ללא תשלום, כך שתוכלו לבחון את התוספים שלהם ולבדוק אם הם עונים על הצרכים שלכם.